środa, 10 lutego 2016

„Obudź się i zacznij doceniać to wszystko” !!


Kieruj swoim życiem, to książka idealna dla każdego, kto lubi analizować człowieka jak również samego siebie i swoje otoczenie. To psychologiczne podejście autora do człowieka i otaczającego go świata.
W książce znajdziemy wiele rad i wskazówek – jak należy sterować swoim życiem, aby nie być poddanym innym. Przestawiony zostanie efekt wiktymizacji – czyli podporządkowania innym – stania się ofiarą, w różnych sytuacjach.

Autor pokazuje, jak wierząc w siebie i swoje możliwości można dokonać rzeczy, które na co dzień wydają się nam niemożliwe do wykonania. Wiara i siła jaką w sobie ma każdy człowiek jest niewyobrażalna. W życiu bardzo ważne jest, aby nie zniechęcać się już na wstępie niepowodzeniami i porażkami – najważniejsze aby nie rezygnować, ale ciągle brnąć do  osiągnięcia celu. Dyer przestawia techniki pokonania lęku i obawy przed działaniem lub rozwiązaniem jakiegoś problemu. Ukazuje jak nie chować głowy w piasek.

„Życie nie jest jednak jednym doświadczeniem. Ono ciągle się zmienia i każdy dzień twojego życia, każda chwila jest czymś zupełnie nowym, czymś, czego przedtem nie było i co może być wykorzystane na nieskończenie wiele sposobów jeśli tylko będziesz chciał.”

W książce doskonale ukazane jest jak przeszłość – złe doświadczenia i wspomnienia mogą źle wpływać na teraźniejszość. Przedstawione jak analizowanie starych spraw może niszczyć nasze życie tu i teraz. To od nas zależy jak dalej będziemy żyć, czy wyrzucimy z pamięci niemiłe wspominki. Autor podkreśla „Umiejętność zapominania jest jedną z podstaw sztuki życia.”

Książka uświadamia nas, że nie zawsze jesteśmy akceptowani przez innych i jeśli się z tym nie pogodzimy, znów staniemy się ofiarą. Autor zachęca, aby otaczać się optymistami, którzy patrzą na świat jako na piękno. Gdyż tylko przy takich osobach my możemy być w pełni szczęśliwi. Warto podkreślić, że „wszyscy ludzie warci są tego, aby żyć w szczęściu i zadowoleniu bez potrzeby porównywania się z innymi”.

Nie powinniśmy wszystkiego analizować, ale zająć się po prostu życiem. Gdy wszystko będziemy rozkładać na czynniki pierwsze, skupiać się na każdym błędzie, staniemy się nieszczęśliwi.
Książka jest rewelacyjnym przewodnikiem, dzięki któremu na pewno moje życie stanie się dużo lepsze i łatwiejsze.


„Obudź się i zacznij doceniać to wszystko, co spotyka cię każdego dnia. Ciesz się kwiatami, raduj się wschodem słońca, małymi dziećmi, śmiechem, deszczem, ptakami. Czerp radość z każdej chwili, zamiast czekać na jakiś moment w przyszłości, w którym pozwolisz sobie na relaks.”


5 komentarzy:

 1. oo coś dla mnie! :) w wolnej chwili zapraszam do mnie :* buźka :*

  OdpowiedzUsuń
 2. super recenzja!:)

  www.beclassybyk.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna pozycja, uwielbiam takie motywujące i dodające pozytywnej energii książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. super ! Coś mi się zdaje, że to będzie moja następna książka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. nie do końca wierzę w psychoporadniki, ale zainteresowałaś mnie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze!

Zaobserwuj mojego bloga jeśli Ci się spodoba, zainspiruje, jeśli jeszcze z chęcią tu wrócisz